verseny header uj
Featured

Iramfutó voltam a Napfelkelte Félmaratonon

napfelkelte00006A Nagyatádi verseny után kaptam 2 hét pihenőt Szanditól, amit igyekeztem betartani. Egy kis regeneráló úszás és egy kis erősítés volt csak. Közben az Ensport oldalán megjelent, hogy iramfutókat keresnek a Napfelkelte Félmaratonra, több célidővel.

Mivel abban az időpontban a barátainknál terveztük múlatni az időt, így egy gyors érdeklődést követően jelentkeztem is lassabb beérkezésű időpontra. A vicces az volt, hogy amikor Szandi látta, hogy hozzászólok, már kapott is egy hátsófali infarktust, hogy mi a fenét akarok én, az Ironman után nem sokkal futkározni. Szerencsére megnyugtattam, hogy teljesen jól vagyok, és egy lassú tempójú futást választottam. Mondjuk, hogy közepesen megnyugodott, és rábólintott a dologra.

Szerinte két lehetőség van, hogy vagy nagyon fog fájni, vagy jó lesz. Nem akarok előreszaladni az eseményekben, de a második opció valósult meg.
Featured

30. ExtremeMan Nagyatád – Az év leghosszabb napja

nagyatad201900001A tavalyi ExtremeMan teljesítésekor már a befutás után mondtam, hogy akár azonnal befizetném újra ezt a versenyt akkora élmény volt, így ahogy megnyílt a nevezés gondolkodás nélkül utaltam az összeget.

Az egész alapozás, és rengeteg edzés közben mindig eszembe jutott, hogy miért csinálom, így folyamatos volt a motivációm. Rengeteg edzést, melót tettem bele, és a verseny előtt elég jó formában is éreztem magam, ráadásul az eredmények is ezt mutatták.

Kérdeztem Szandit, hogy van-e valami elvárása velem szemben, de mondta, hogy nem akar rám tenni semmilyen terhet, csak csináljam, ahogy jól esik, élvezzem a versenyt és érjek be. Én mondtam neki, hogy számolgattam az edzések alapján, és én azért olyan 11:30 körüli időt tervezek. Nevetve válaszolt, hogy nem fogom elhinni, de ugyanezt gondolta, és ha netán gyorsabb lenne, az már csak hab a tortán.
Featured

Ultra Tisza-tó 111 2019

utt00007Az Ultra Tisza-tó valahogy mindig kimaradt a szórásból eddig. Idén úgy gondoltam, hogy megnézem magamnak ezt a versenyt is, ha valahová kell egy mentő csapattag, mert nincs ki a brigád, vagy valaki lesérült. Lassan már hivatásos csapatmentőként is futok. Na jó, tegyük félre a viccet. :)

Szerencsére adódott is alkalom, ráadásul több is, de elsőnek Zitával beszéltem, így az ő megerősítő válaszára vártam, mielőtt továbbléptem volna. Ziita ( alias Sárkányok Anyja) pedig, nem váratott túl sokáig, és már benne is voltam az 5 fős csapatában.
Featured

Keszthely triatlon 2019 – a pokol három állomása

keszthely201900004Tavaly ott voltam Keszthelyen egy rövidtáv erejéig, és azt kell, hogy mondjam, hogy lenyűgözött a verseny minősége és szervezettsége. Az egész verseny és körítés elsőrangú volt. Úgy gondoltam, hogy idén is megpróbálok eljutni, de a költségvetésem és a combos nevezési árak elriasztottak.

Így csak motoszkált a fejemben, de elengedtem a dolgot, egészen addig, amíg Fliegler Anett fel nem tett a Facebookra egy átadó középtávú nevezést. Mindezt egy pusziért, vagyis teljesen ingyenesen, így csak az átírási költség terhelt. Na, ezt a lehetőséget már nem tudtam elengedni, még annak ellenére sem, hogy a „hivatalos frissítő segédem és másodedzőm” Erdősi József Coach mondta, hogy most céges program miatt nem tud eljönni.

Featured

UltraBalaton 2019 - ahol minden megtörténhet

ub201900018A Tavalyi csapatmentésen nagyon megtetszett az UltraBalaton rendezvény, így már eleve úgy terveztem, hogyha sikerül az idén is elmegyek. Rengeteg, ismerős, barát is jelezte, hogy indul ezen a roppant népszerű versenyen, hosszabb-rövidebb távon. Az egyik legdurvább Varjas Gabi (Run HappIlly csapat), aki férjével párban tervezte, hogy nekivág a távnak.

Ki is tettem egy posztot a Facebookon az UltraBalaton csapatkereső csoportban, hogy szívesen segítek olyan kis létszámú csapatnak, ahol valaki kiesik, vagy lesérül. Azt hiszem, nem túlzok, hogy 10 percen belül csipogott a Messenger, és egy gyors telefonszámcsere és beszélgetés után már meg is lett a csapatom. A Peugeot Citroen Ds Emil Frey 2, 4 fős csapatában indultam, ahol 55,8km volt a rám eső rész.
Featured

33. Spar Budapest Maraton 2018

befutoNagyatád után beszélgettünk az edzőmmel, Imre Szandival(ENSPORT), hogy kellene még egy úgymond befejező verseny. A Spar Maraton mondhatni adta magát, mivel az atádi teljesítők kedvezményesen nevezhettek az eseményre, így el is döntöttük, hogy legyen ez.

Maga a felkészülés annyiban volt érdekes, hogy inkább intenzívebb futásokból állt (intervallum, résztáv), és csak kevés hosszúnak csak jóindulattal nevezhető edzést tartalmazott, ami idejét tekintve megállt 1 óra 30 percben (jó volt, amire én rátettem picit, mert úgy adott ki egy szokásos kört, de így is 1:40-nél megállt).

Az edzések elég jól mentek, szépen alakult a pulzus is, szóval annak ellenére, hogy nem volt különösebb tétje a dolognak viszonylag jó időre számítottunk. Persze ember tervez és Isten végez, ahogy mondani szokták. A maraton hetében sikerült egy hasmenéses vírust begyűjteni, ami picit átírta a forgatókönyvet, de nagyon bíztam benne, hogy a versenyre sikerül helyre jönni.

A blogon szereplő minden tartalom a szerző tulajdonát képezi. Bármilyen célra történő felhasználás csak előzetes írásbeli hozzájárulás esetén engedélyezett.